Hurtownia płyt meblowych Nowy Tomyśl

Płyty mdf i hdf

MDF / HDF

Oferujemy

Płyty HDF oraz MDF (High Density Fibreboard oraz Medium Density Fibreboard) mają wiele zalet, dzięki którym wykorzystuje się je bardzo szeroko w branży budowlanej, nawet jako element nośny niektórych konstrukcji. Płyty wykonuje się w całości z tkanki drzewnej poddanej rozwłóknianiu, dzięki czemu można uzyskać szczególnie dobre parametry użytkowe. Gotowa, sprasowana i prawidłowo wykonana płyta powinna ważyć od 500 kg na m3 do nawet 1000 kg na m3. Płyty HDF i MDF nie są jednak tożsame – różnią się przede wszystkim wytrzymałością i gęstością.

Płyty MDF – Medium Density Fibreboard – cechują się średnią gęstością, która pozwala na ich zastosowanie przede wszystkim w przypadku stolarki budowlanej. Można z nich wykonać całe panele, listwy i kasetony oraz wiele innych materiałów wykończeniowych. Warto wiedzieć, że odporność płyt MDF na zużycie jest na tyle wysoka, że z łatwością sprawdzą się one nawet podczas wieloletniego użytkowania.

Płyty HDF – High Density Fibreboard – mają znacznie większą gęstość i idącą za tym trwałość. W rezultacie stosuje się je między innymi w produkcji podłóg oraz jako materiał nośny do powlekania laminatami HPL i CPL, okleinami i papierami żywicznymi.

Płyty drewnopochodne HDF i MDF mają mnóstwo zalet wynikających ze sposobu ich produkcji. Należą do nich między innymi brak tendencji do podziału, wiele grubości i formatów oraz łatwość ostatecznego wykończenia i szereg różnych modeli do wyboru.

Oferujemy:
– Płyty HDF o grubości 3,0 mm w formacie 2800 x 2070 mm (płyty surowe i drewnopodobne).
– Płyty MDF surowe o grubości 6, 8, 10, 12, 16, 18, 22, 25 i 30 mm w formacie 2800 x 2070 mm,
– Płyty MDF laminowane w kolorze białym o grubości 18 i 19 mm i w formacie 2800 x 2070 mm.