Hurtownia płyt meblowych Nowy Tomyśl

Firmowy magazyn płyt OSB / MFP

OSB / MFP

Oferujemy:
– Płyty OSB ( prosta krawędź oraz pióro-wpust ) o grubości 9, 12, 15, 18 oraz 22 i 25 mm, w formacie 2500 x 1250, 2500 x 625 mm.
– Płyty MFP o grubości 10, 12, 15, 18, 22 i 25 mm, w formacie 2500 x 1250 mm.

Producenci : SWISS KRONO, PFLEIDERER 

W ofercie firmy Euro-Płyta znajdują się także płyty OSB (Oriented Strand Boards) dobrych producentów. Płyty te, jak anglojęzyczna nazwa wskazuje, są wykonane z ukierunkowanych wiórów płaskich, które po połączeniu tworzą trójwarstwową płytę poddaną walcowaniu na gorąco i działaniu wysokiego ciśnienia i równie wysokiej temperatury roboczej. Historia płyt wiórowych sięga lat 40. ubiegłego wieku, a waflowych – lat 60. Wynalezienie obu tych wariantów dało początek masowej produkcji niektórych mebli oraz wielu innych materiałów budowlanych. Nie bez powodu płyty drewnopochodne traktuje się jako wstęp do produkcji na dużą skalę znaną nam obecnie.

Gdzie znajdą zastosowanie płyty OSB/MFP?
Zastosowań płyt OSB/MFP jest wiele i nie bez powodu w dalszym ciągu materiał ten jest traktowany jako podstawa wielu działalności. Przede wszystkim udoskonalone na przestrzeni lat płyty stały się znacznie wytrzymalsze niż ich pierwowzory, są także odporniejsze na działanie czynników zewnętrznych i skutecznie znoszą wieloletnie użytkowanie w trudnych warunkach. Ich jakość, trwałość oraz niska cena są głównymi powodami, dla których ich popularność rośnie z roku na rok. Można je zastosować jako poszycia połaci dachowych, podłóg oraz stropów, a nawet jako belek dwuteowych i ścian – zewnętrznych oraz wewnętrznych.

To jednak tylko wycinek zastosowań płyt drewnopochodnych. Warto wśród nich wymienić również produkcję pomieszczeń na statkach i wagonach kolejowych, półek i lad stosowanych w punktach sprzedaży bezpośredniej, a także ścianek w kamperach i kontenerach. Wiele firm wykorzystuje je również w przypadku pokryć dachowych pod dachówki bitumiczne.

Dużą rolę w ogromnej popularności tych materiałów budowlanych odgrywa ich odporność na wilgoć, dzięki której nie ma obaw o ich zewnętrzne wykorzystywanie.

Oferujemy płyty OSB i MFP wyłącznie uznanych producentów. Jesteśmy firmą, dla której liczy się dobro naszego klienta, dlatego zachęcamy do kontaktu w razie jakichkolwiek wątpliwości podczas wyboru.

Ponad 1900 m2 powierzchni magazynowej płyt meblowych

Magazyn firmowy:

Dotniemy na wymiar i okleimy brzegi

Płyty OSB / MFP

Okoliczne miejscowości, które obsługujemy :

oraz pozostałe w promieniu 200 km.