Hurtownia płyt meblowych Nowy Tomyśl

Firmowy magazyn płyt wiórowych

Płyty wiórowe

Oferujemy

Płyty wiórowe to podstawa naszej działalności i zarazem jeden z kilku produktów, które cieszą się na rynku budowlanym szczególnie dużą popularnością. Płyty wyselekcjonowanych producentów są wykonane z trójwarstwowego tworzywa drzewnego, a konkretnie z wiór drewnianych, sklejonych i sprasowanych ze sobą za pomocą specjalnych pras z dodatkiem spoiwa – żywicy mocznikowo-formaldehydowej. Bardzo wysokie ciśnienie prasowania oraz szlifowanie powierzchni sprawiają, że płyty wiórowe stanowią jeden z podstawowych produktów, służących np. do produkcji mebli i innych produktów drewnopochodnych.

W naszej ofercie znajdziesz płyty wiórowe:
– w formacie 2800 mm x 2070 mm,
– grubości: 10, 12, 15, 16, 18, 22, 25 mm ( w przypadku zapotrzebowania na inne grubości zapraszamy do kontaktu )
– laminowane, surowe lub oklejane sztuczną bądź naturalną okleiną.

Płyty wiórowe nie są jednolite w kwestii konstrukcji, szczególnie gdy spojrzymy na ich przekrój. Warstwa wewnętrzna, nośna, jest wykonana z wiór grubych, masywnych i trwałych, podczas gdy zewnętrzna – z wiór znacznie mniejszych, drobnych. W rezultacie płyta zachowuje bardzo dużą wytrzymałość na zginanie, ściskanie i łamanie, podczas gdy z zewnątrz zachowuje dobrą stylistykę i niską chropowatość.

Surowiec ten, głównie z uwagi na sposób produkcji, cechuje wytrzymałość przez wiele lat od zakupu, i może służyć nawet do produkcji mebli wykorzystywanych w miejscach użyteczności publicznej. Płyty wiórowe wykorzystuje się szeroko również jako materiał wykładzinowo-izolacyjny, a także jako bazę pod blaty robocze, panele, parapety, a nawet podłogi. Dużą zaletą tego surowca jest możliwość jego dalszej obróbki.

Zapraszamy do skorzystania z naszej wiedzy i wybrania płyt wiórowych wysokiej klasy, dostępnych w naszym kraju. Wieloletnie doświadczenie naszej firmy sprawia, że zakup płyt wiórowych można uznać za bezpieczny i przemyślany. Podchodzimy do każdej współpracy indywidualnie, dlatego z chęcią pomożemy i udzielimy wielu informacji na temat naszych usług i produktów.

Ponad 1900 m2 powierzchni magazynowej płyt meblowych

Magazyn firmowy:

Dotniemy na wymiar i okleimy brzegi

Płyty wiórowe

Okoliczne miejscowości, które obsługujemy :

oraz pozostałe w promieniu 200 km.