Hurtownia płyt meblowych Nowy Tomyśl

Firmowy magazyn sklejek

Sklejki

Oferujemy :

sklejki liściaste oraz iglaste

2500 x 1250, 2130 x 1250, 1525 x 1525 mm
4, 5 / 6.5 / 7.5 / 8 / 9.5 / 10, 12, 15, 18 mm*

( suchotrwała, wilgocioodporna / wodoodporna )
*w przypadku zapotrzebowania na inne grubości zapraszamy do kontaktu.

sklejki antypoślizgowe
2500 x 1250, 3000 x 1500 mm
Grubości dostępne na magazynie w stałej ofercie :
6.5 / 9, 10, 12, 15, 18, 24, 27, 30 mm;

sklejki szalunkowe
2500 x 1250 mm w grubości 21 mm.

Dodatkowo możemy zaoferować sklejkę szkutnicza w grubości standardowej 5mm fornirowaną oraz płytę stolarską w grubości 16 / 18 mm

W firmie Euro-Płyta oferujemy wyłącznie sprawdzone i dobrze wykonane produkty wysokiej klasy. Naszym klientom proponujemy między innymi sklejki, czyli materiały budowlane, które powstają ze sklejonych i skrzyżowanych ze sobą bardzo cienkich warstw drewna.
Produkty te mają jedną, podstawową zaletę – wytrzymałość, która wynika w głównej mierze z rodzaju zastosowanego drewna. Dla przykładu olcha i brzoza zapewniają standardowe parametry użytkowe, podczas gdy inne mogą być wodoodporne. Co ciekawe, sklejki zachowują pewną elastyczność, dzięki czemu rzadko ulegają pęknięciu nawet na skutek intensywnego użytkowania. Z tego względu ostateczny odbiorca może z łatwością przeprowadzić dalszą obróbkę mechaniczną oraz dostosować jej parametry do swoich potrzeb.

Gdzie można wykorzystać sklejki?
Sklejki to uniwersalne materiały budowlane, które mają wiele przeróżnych zastosowań, wynikających przede wszystkim z ich właściwości oraz estetyki.
Najczęściej sięgają po nie producenci mebli i stolarki drzwiowej, czasami także producenci podłóg, którym zależy na wieloletniej trwałości i dopracowanej estetyce.

Najczęściej sięgają po nie producenci mebli i stolarki drzwiowej, czasami także producenci podłóg, którym zależy na wieloletniej trwałości i dopracowanej estetyce.
– Sklejki równie często wykorzystuje się w transporcie, szczególnie warianty antypoślizgowe, którymi można wyłożyć podłogi różnych pojazdów transportowych, naczep i przyczep, a nawet ścianki boczne.
– Sklejka jest materiałem popularnym również w produkcji opakowań, gdyż można z niej wytworzyć pudełka różniące się designem, wytrzymałością.
– Stanowią one znacznie lepszy wybór niż typowe kartony, szczególnie w przypadku produktów luksusowych.
– Sklejki są dobrym wyborem do szkutnictwa. Najlepiej w tej kategorii sprawdzają się modele w pełni zabezpieczone przed działaniem słonej i słodkiej wody, wykorzystywane między innymi w produkcji żaglówek, łodzi i jachtów.
– Sklejki stanowią doskonały materiał do tworzenia przeróżnych mniejszych artykułów niesklasyfikowanych, np. zabawek.

Jak powstaje nasza sklejka?

Technika produkcji sklejki przez firmy oferowane w naszym sklepie jest skomplikowana. Wszystko rozpoczyna się od hydrotermicznej obróbki drewna, czyli pozostawienia materiału w wodzie lub poddania go działaniu pary. Po przejściu tego etapu następuje oczyszczanie łyka i jego korowanie, a w następnym – skrawanie forniru i uzyskanie w ten sposób specjalnych taśm. Taśmy te w kolejnym etapie łączy się w płaty i poddaje się je suszeniu, a w kolejnym należy zlikwidować wszelkie błędy konstrukcyjne i uchybienia. Później należy nanieść klej i przeprowadzić modelowanie praktycznie gotowej sklejki wraz z jej sprasowywaniem.

.

Ponad 1900 m2 powierzchni magazynowej płyt meblowych

Magazyn firmowy:

Dotniemy na wymiar i okleimy brzegi

Sklejki

Okoliczne miejscowości, które obsługujemy :

oraz pozostałe w promieniu 200 km.