Hurtownia płyt meblowych Nowy Tomyśl

Firmowy magazyn sklejek

Sklejki

W firmie Euro-Płyta oferujemy wyłącznie sprawdzone i dobrze wykonane produkty wysokiej klasy. Naszym klientom proponujemy między innymi sklejki, czyli materiały budowlane, które powstają ze sklejonych i skrzyżowanych ze sobą bardzo cienkich warstw drewna.
Produkty te mają jedną, podstawową zaletę – wytrzymałość, która wynika w głównej mierze z rodzaju zastosowanego drewna. Dla przykładu olcha i brzoza zapewniają standardowe parametry użytkowe, podczas gdy inne mogą być wodoodporne. Co ciekawe, sklejki zachowują pewną elastyczność, dzięki czemu rzadko ulegają pęknięciu nawet na skutek intensywnego użytkowania. Z tego względu ostateczny odbiorca może z łatwością przeprowadzić dalszą obróbkę mechaniczną oraz dostosować jej parametry do swoich potrzeb.
Oferujemy :
sklejki antypoślizgowe w formacie 2500 x 1250 mm i grubości 6.5 , 9, 12, 15 , 18, 24, 27, 30 mm;
sklejki szalunkowe w formacie 2500 x 1250 mm i grubości 21 mm.

Gdzie można wykorzystać sklejki?

Sklejki to uniwersalne materiały budowlane, które mają wiele przeróżnych zastosowań, wynikających przede wszystkim z ich właściwości oraz estetyki.
Najczęściej sięgają po nie producenci mebli i stolarki drzwiowej, czasami także producenci podłóg, którym zależy na wieloletniej trwałości i dopracowanej estetyce.

Najczęściej sięgają po nie producenci mebli i stolarki drzwiowej, czasami także producenci podłóg, którym zależy na wieloletniej trwałości i dopracowanej estetyce.
– Sklejki równie często wykorzystuje się w transporcie, szczególnie warianty antypoślizgowe, którymi można wyłożyć podłogi różnych pojazdów transportowych, naczep i przyczep, a nawet ścianki boczne.
– Sklejka jest materiałem popularnym również w produkcji opakowań, gdyż można z niej wytworzyć pudełka różniące się designem, wytrzymałością.
– Stanowią one znacznie lepszy wybór niż typowe kartony, szczególnie w przypadku produktów luksusowych.
– Sklejki są dobrym wyborem do szkutnictwa. Najlepiej w tej kategorii sprawdzają się modele w pełni zabezpieczone przed działaniem słonej i słodkiej wody, wykorzystywane między innymi w produkcji żaglówek, łodzi i jachtów.
– Sklejki stanowią doskonały materiał do tworzenia przeróżnych mniejszych artykułów niesklasyfikowanych, np. zabawek.

Jak powstaje nasza sklejka?

Technika produkcji sklejki przez firmy oferowane w naszym sklepie jest skomplikowana. Wszystko rozpoczyna się od hydrotermicznej obróbki drewna, czyli pozostawienia materiału w wodzie lub poddania go działaniu pary. Po przejściu tego etapu następuje oczyszczanie łyka i jego korowanie, a w następnym – skrawanie forniru i uzyskanie w ten sposób specjalnych taśm. Taśmy te w kolejnym etapie łączy się w płaty i poddaje się je suszeniu, a w kolejnym należy zlikwidować wszelkie błędy konstrukcyjne i uchybienia. Później należy nanieść klej i przeprowadzić modelowanie praktycznie gotowej sklejki wraz z jej sprasowywaniem.